KONST / Litografier / Färglitografi 12144288
nr 1214 4288
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Motivet: 20x28
Kondition: osignerad
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 oktober 2018
kl 18:18:50
24/10 17:59:16
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson